Kronik Yara

KRONİK YARADA OzonLabs :

Teknik olarak 6 haftanın üzerinde iyileşmeyen yaralara kronik yara adını verebiliriz. Kronik yaralarda OzonLabs takımı olarak özel tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyarız. İskemi, hipoksi ya da enfeksiyon kronik yara ortamının başlıca özelliklerindendir. Kronik yara kapsamında diyabetik ayak yaraları, bası yaraları, venöz ülserler, iskemik ülserler, çeşitli vaskülitlere bağlı yaralardan bahsedebiliriz.

Bunun yanında yumuşak doku alanları dahil radyoterapi sonrası gelişen doku radyonekrozları ve bazı kemoterapi ilaçlarının ekstravazasyonu (Sıvının bir damardan doku aralıklarına sızması veya boşalması hali) gibi nedenlerle de kronik yaralar gelişebilmektedir. Bu tür yaralar özellikle OzonLabs Ürün Geliştirme takımının uzmanlık alanıdır.

Kronik yaraların sebepleri incelendiğinde genellikle obezite, diyabet, sigara kullanımı, hareketsiz yaşam şekli, yetersiz ve dengesiz beslenme, kalitesiz hayat koşulları, ileri yaş, vitamin ve mineral eksikliği, malignite, radyoterapi ve kemoterapi, uzun dönem kortizon kullanımı, steroid ve antikoagülan kullanımı ilk sıradadır. Bazen görünür bir neden yokken de kronik yara oluşumuna rastlanabilmektedir. Tıbbi literature göre yara iyileşmesinin geciktiren nedenler arasında lokal yetersiz kan akımı, derinin aşırı gerilmesi, cerrahi yaranın düzgün kapatılmaması, yetersiz venöz drenaj, yabancı cisim varlığı, enfeksiyon ya da yara bölgesinde mobilite yer almaktadır.

KRONİK YARA ÇEŞİTLERİ :

Belirli sürelerde iyileşmeyen ve çoğunlukla tekrarlayan yaralara kronik yara diyebiliriz. Dokular üzerinde bası, zayıf kan dolaşımı ve/veya dokuların zayıf beslenmesi gibi nedenlerle bası yaraları, venöz bacak ülserleri ve diyabetik ayak yarası gibi kronik yaralar gelişebilmektedir. Kronik yaraların başarılı bir şekilde tedavi edilebilmesi için doğru muayene ve teşhis çok önemlidir. Tedavi sürecinde doğru ürünlerin kullanımı, lokal yara bakımında bilinçli yaklaşımlar ve düzenli doktor kontrolü de gerekmektedir.

Diyabetik Yaralarda OzonLabs Tedavisi

Diyabetin uzun dönemde sinir dokuları üzerindeki harabiyeti (Nöropati) kendisini özellikle bası alanları olan ayaklarda yara oluşumu ile göstermektedir. Damar dokuların kan dolaşımında yetersizliği özellikle dokunun yeterince beslenememesi yara oluşumunu tetiklemekte ve iyileşmede uzun süren bir tedavi sürecine neden olmaktadır. Bu tür hastaların çoğunluğu yara dokusundaki hissizlik nedeniyle yaraları önemsememekte ve koku başladığı dönemde kliniklere başvurmaktadır.

Diyabetik yaraların tedavisinde OzonLabs O3RSS Topikal Serum kullanımı ve sonrasında da hastaların şeker değerlerini kontrol altında tutmaları önerilmektedir. Diyabetik ayak yarası problemine erken müdahale için hastaların her gün uzuvlarını muayene etmeleri, kişisel temizliklerine dikkat etmeleri ve yara oluşumu başladığında vakit kaybetmeden hekime başvurmalarını öneriyoruz. Diyabetik ayak yaraları tedavi edilmediği taktirde sonu, ampütasyonlara (uzuvların ameliyatla alınması) kadar giden ciddi bir konudur.

OzonLabs O3RSS Ozonized Olive Oil medikal alanda kullanımına başvurulan, yara dokusunun oksijenlendirilmesi prensibi ile çalışan ve lokal antibiyotik tedavisine gerek kalmadan antibakteriyel ve anti virütik özelliği ile yaranın sulanmasını önleyen topikal ozon serumdur. OzonLabs O3RSS Ozonized Olive Oil Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen Eğitim Araştırma ve Üniversite hastanelerinin Kronik Yara Polikliniklerinde konunun uzmanlarınca kullanılmaktadır.

OzonLabs O3RSS Ozonized Olive Oil yüksek klorin konsantrasyonlarında bile yaşayabilen bakteri ve virüslerin ortadan kaldırılmasında çalışan aktif Ozon molekülünün yaralar üzerinde enfeksiyonu bir kaç gün içerisinde ortadan kaldırdığı, kokunun kullanımın ilk günü sonlandığı ve özellikle Wagner 3-2-1 yaralarda, yara granülasyonunun sağlandığı yapılan klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. OzonLabs O3RSS Ozonized Olive Oil kendine has özel formülü ve bilim insanlarının katkıları ile diyabetik ayak yarası, venöz ülserler, vaskülit ve iskemik ülserlerde rahatça kullanılabilen son derece pratik bir lokal tedavi ajanıdır.

Kullanımlar hakkında çok bilgi almak için hekiminize danışınız.

Kredi Kartı İle Ödeme
Hızlı Kargo
Online Destek