Kullanma Talimatı

Ozonlabs O3RSS 50ml Aknede Nasıl Kullanılır?

Yüzümüzü yıkamak – Önerdiğiniz her hangi bir cilt temizleyici ile olabilir ancak OzonLabs’in kendi soyucu özelliği nedeniyle çok irritant olmamalıdır. Örnek vermek gerekirse, bazıları yüzü için zeytinyağlı sabun kullanmayı tercih edebilir. Bu da OzonLabs ile daha çok iyi bir sonuç vermesi gerektiği düşünülürken aksine ciltte kızarıklık oluşturabilir. Daha çok probiyotik destekli yüz yıkama jelleri ile iyi sonuçlar vermiştir.

Tonik çok önemli. İyi bir tonik ile cildimizi temizliyor ve akabinde OzonLabs kullanıyorsak iyi sonuçlar alabiliriz. Seçtiğiniz tonik cilt yapınız ve yaşınıza uygun içerikte olmalıdır.

OzonLabs O3RSS 50 ml akne tedavisinde aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.    Yüz yıkama
2.    Tonik ile temizleme
3.    OzonLabs O3RSS Serum uygulaması
4.    20 dakika bekleme
5.    Su ile temizleme
6.    Cildi nemlendirme.

OzonLabs O3RSS ile akşam bakımında notlar:

Yukarıdaki adımları takip ederek uyguladıktan sonra,
OzonLabs O3RSS ile bekleme aşaması eğer kişinin ozonitin kokusuna toleransında bir sorun yoksa tüm yüzünüzde gece boyu kalabilir. Hatta kalırsa sabaha kadar ozonitin çalıştığını gözlemleyebiliriz. Göz altlarına uygulanmasında bir sakınca yoktur. Cilt üzerinde bakteri faaliyetine son vermesi, hücrenin aşırı yağ sekresyonunu dengelemesi ve hücre yenilemesi sağladığı içinde cilt defansının artması gibi durumlar söz konusudur.

Aknede Ozonlabs O3RSS ile sabah bakımı apayrı bir konudur.

OzonLabs yukarıda saydığımız bekleme yani 4. Aşamadan sonra yüzümüzde su  ile de temizlenebilir.

Normal şartlarda aknesiz bir ciltte ozonit yani Ozonlabs O3RSS kullanımından sonra cildin su bazlı bir nemlendirici ile kapatılması bizce çok önemlidir çünkü hücrenin su bazı ile de desteklenmesi en az yağ bazı kadar da önemlidir. Ozonlabs yağ bazlı bir içeriktir. Ancak akneye neden olan bir yağ bazı değildir.
İçeriğinde sadece zeytinyağı içinde özel bir yöntemle Olea Europe içine hapsedilmiş ozon gazı, shea lipex (butyrospermum parkii) rosa demascana mevcuttur.


Ozonlabs O3RSS 50ml Cilt Lekelerinde Nasıl Kullanılır?
Güne başladığımız an cildimizi su ve temizleyimiz ile arındırıp, tonikleriz. Ardından OzonLabs O3RSS 50ml’den 1.5 pompa kadar cildimize masaj yolu ile yaymamız yeterlidir. Evden çıkmamız gerekmiyorsa OzonLabs O3RSS serumun cildimizde kalmasında bir sorun yoktur. Evden çıkacaksanız, dışarıdan maruz kalacağınız toz gibi partiküllerin cildinize yapışma olasılığına karşı (sürdükten sonra hafif yağlı bir doku cildinizi film şeklinde kaplar) kullanımdan 20 dakika sonra yüzümüzü dışarı çıkmadan hafif su ile yıkayabiliriz. Cilt lekesi tedavisinde genelde OzonLabs O3RSS serumun ciltte kalmasını öneririz.

OzonLabs O3RSS 50 ml cilt lekesi tedavisinde aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.    Yüz yıkama
2.    Tonik ile temizleme
3.    OzonLabs O3RSS Serum uygulaması
4.    Nemlendirme (Yağlı ciltler hariç)

Ozonlabs O3RSS Serum cilt lekesi tedavisinde kullanım şekli, ürünün geceleri ciltte sabaha kadar bırakılması ve mümkünse tüm gün Ozonlabs’in cilt üzerinde etkileşim sağlaması adına yıkanmamasıdır. Cilt lekelerinde istenen beyazlığa ulaşılabilmesi için cildin tedavi döneminde kapatıcı ve bariyer işlevi gören kremler ile kullanılmaması gerekir.

•    Eğer cildiniz kuru bir yapıya sahipse gündüz ve gece Ozonlabs O3RSS üzerine nemlendirici kullanmanızı da tavsiye ederiz.

•    Karma yapıdaki cilt tiplerinde seçilecek nemlendirici muhakkak cilt tipinize uygun nitelikte ve mümkünse parabensiz ürünler olmalıdır.

•    Yağlı cilt tiplerinde Ozonlabs O3RSS cilt lekesi tedavisi süresince her hangi bir nemlendirici kullanılmasına gerek yoktur.

Cilt dokusunun yenilenme süresi yaş, genetik faktörler, metabolik hastalıklar, cinsiyet, beslenme, uyku gibi nedenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu anlamda tedavi süresinde Ozonlabs O3RSS’ye cildin cevap verme süresi teknik olarak 1 ila 6 hafta arasında değişebilir.


Ozonlabs O3RSS 50ml Dermatit Tedavisinde Nasıl Kullanılır?
Güne başladığımız an cildimizi su ve temizleyimiz ile arındırırız. Bu anlamda özellikle kontak dermatit hastaları için temizleyicilerin mümkün olduğunca sabun ve kimyasal içerikler türünde aşındırıcılar olmaması gereklidir. Eğer kullandığınız çoğu temizleyiciye karşı alerjiniz varsa cildiniz normal seyrine dönene kadar her hangi bir temizleyici de kullanmayabilirsiniz.
Ozonlabs O3RSS serumdan cildinize 1.5 pompa kadar sürün ve bekletin. Cildinizde kalması sizin için medikal ozonit kokusu açısından bir sorun teşkil etmiyorsa cildinizde bırakın.

Dermatitli cilt tiplerinin atopik olanlarında Ozonlabs O3RSS kullanımı önerilmez.
Bu tür ve tüm dermatitli cilt tiplerinde vücudun sistemik olarak yeterince sıvı aldığından (su tüketimi), alerjik maddelere karşı temasın (deterjanlar, sıvı sabunlar, şampuanlar) kesildiğinden emin olunuz. Vücudunuza alerjik olduğunu düşündüğünüz birleşikleri kullanmayınız ve atak dönemlerinde özellikle kızaran ve pullanan doku ve çevresine Ozonlabs O3RSS sürünüz.


Ozonlabs O3RSS 50ml Kırışıklık Tedavisinde Nasıl Kullanılır?
Hormonal sebepler, yaş, genetik faktörler, çevresel etkenlere ve bunun gibi nedenler ile ortaya çıkan kırışıklık temel olarak kolajen sentezinin azalmasına bağlıdır. Cildin nem ve su kaybı, beslenmedeki yetersizlikler hatta uykusuzluğun bile cildin çalışması üzerinde direk etkileri olduğu saptanmıştır. Eğer yaşınıza göre daha erkenden oluştuğunu düşündüğünüz kırışıklıklara sahipseniz, Ozonlabs O3RSS serumdan göz çevresi dahil tüm cildinize temizlemenin ardından uygulayabilirsiniz.

•    Eğer cildiniz kuru bir yapıya sahipse gündüz ve gece Ozonlabs O3RSS üzerine nemlendirici kullanmanızı da tavsiye ederiz. Ozonlabs O3RSS kırışıklık tedavisinde Ozonlabs O3RSS seruma ek olarak göz çevresi özellikle önerilmektedir.

•    Karma yapıdaki cilt tiplerinde seçilecek nemlendirici muhakkak cilt tipinize uygun nitelikte ve mümkünse parabensiz ürünler olmalıdır.Göz altı tercihan kullanılabilir.

•    Yağlı cilt tiplerinde Ozonlabs O3RSS kırışıklık tedavisi süresince dengeleyici ve su bazlı cilt tipinize uygun bir nemlendirici ve göz çevresi bakım kremi kullanmanızı öneririz.

OzonLabs O3RSS 50 ml cilt kırışıklık tedavisinde aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.    Yüz yıkama
2.    OzonLabs O3RSS Serum uygulaması
3.    Nemlendirme


Ozonlabs O3RSS 50ml Cilt Kuruluğu Tedavisinde Nasıl Kullanılır?
Cildimizin normalden daha çok kuruyor olması nem ve su yetersizliği, dengesiz beslenme, metabolik sorunlar, hormonal rahatsızlıklar ya da çevresel faktörler nedeniyle cildin tepkisi olarak karşımıza çıkabilir. Normalde sağlıklı cilt dokusu yeterince ve kendi kendine nemlenebilen, yağ ve su açısından dengede bir yapıdadır. Bir şekilde kaybedilen bu özellikleri yerine koyabilmek için beslenme, uyku, hareket gibi sağlık açısından gerekli faaliyetleri yerine getirmeliyiz. Bunun yanında cildin akut olarak beslenmesini ve nem dengesinin düzelmesini de istiyorsak cildimize Ozonlabs O3RSS serumdan uygulayabiliriz. Kuruluk ve pullanmanın giderilebilmesi için aşağıdaki adımları takip ediniz.


OzonLabs O3RSS 50 ml pullanma ve kuruluk tedavisinde aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.    Cildi su ile yıkama
2.    OzonLabs O3RSS Serum uygulaması
3.    Nemlendirme

Eller, ayaklar, bacaklar, kollar ya da vücudumuzun her hangi bir yerinde oluşan pullanma ve kurulukta Ozonlabs O3RSS serumun uygulanmasının ardından su bazlı bir nemlendirici uygulamak önemlidir. Cildin hem oksijenlendirilmesi ve beslenen dokuların tekrar yeni hücreler oluşturması için nemlendirme özellikle önemlidir. OzonLabs O3RSS kullanımı sırasında doğal yollardan vitamin C desteği ( günlük olarak yeşil yapraklı sebzeler ve meyve tüketimi) fazla kahve ve çay tüketmemek, yeterince su içmek Ozonlabs O3RSS’ye çok hızlı destek olacaktır.


Ozonlabs O3RSS 50ml Göz Altı Morluğu Tedavisinde Nasıl Kullanılır?
Göz altı morlukları sadece uykusuzluk, yetersiz beslenme ve çevresel etmenlere bağlı olarak sonradan oluştuysa Ozonlabs O3RSS 50ml cilt beyazlatma ve yeni cilt hücresi oluşturmadaki üstün özelliği ve doku oksijenlendirme kapasitesi sayesinde göz altlarında ve koyu morluklarda hızlı ve kalıcı bir çözüm olacaktır.

OzonLabs O3RSS 50 ml göz altı morlukları ve koyu renk göz halkaları tedavisinde aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

1.    Yüz Yıkama
2.    OzonLabs O3RSS Serum uygulaması
3.    Göz altı nemlendirme

Gözlerinizdeki makyajı temizledikten sonra, yüzünüzü bir temizleyici yardımı ile yıkayın. Ardından kurulayıp OzonLabs O3RSS serumdan 1’er damla göz çevresi ve etrafına yayınız. Masaj yapmadan sadece sürmeniz yeterlidir. Bu işlem bittikten 20 dakika sonra göz çevresi nemlendiricinizi uygulayınız.


Ek bilgi : Göz altı morluklarının tedavisi boyunca ve hatta sonrasında water proof- suya dayanıklı göz makyajı yapmayınız. Bu tür göz makyaj ürünlerinin göz altından ve göz çevresinden temizlenmesi için kullanılan kimyasal ajanlar ya da yeterince temizlenememesi zamanla koyu bir cilt tonunun da oluşmasına sebebiyet verebilir. Tedavi süresince mümkün olduğunca göz makyajından uzak durmalı ve mümkünse sadece su ile temizlenebilen bir maskara kullanmalısınız.


Genel Ek Bilgi : Tüm cilt endikasyonları için kullanımda Ozonlabs O3RSS üzerine BB, CC, mineral esaslı allık, far, fondöten ya da güneş kremi içerikleri gibi bariyer niteliği taşıyan ürünler kullanmayınız. OzonLabs O3RSS ile makyaj yapılabilen bölgeler aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Eğer yukarıda saydığımız içerikleri kullanmanız gerekiyorsa, bu tür ürünleri kullandığınız saatler için Ozonlabs O3RSS kullanmaya ara verebilirsiniz. Örneğin gündüz fondöten, güneş kremi esaslı içerik kullanan bireyler akşam makyajını temizledikten sonra Ozonlabs O3RSS uygulayabilir.

OzonLabs O3RSS’nin Selülit Çalışma Prensibi
Selülit üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, OzonLabs ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte kolajen mekanizmasının tetiklenerek cildin gergin ve dolgun yapısına kavuşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Selülitlerde ilk 6 haftalık düzenli kullanımın ardından göze çarpan ilk etki cildin sıkı yapısına geri dönmesidir. OzonLabs O3RSS selülit tedavisinde ilk kullanımda ciltte karıncalanma hissi tamamen normaldir. Hücre ve onun mükemmel birlikteliği olan dokuların aktif olarak çalıştırılması, bağlı bulunan lenf, damar ve kas gruplarının da çalışması için bir sinyal niteliği taşır. Hareket kazandırılan dokulardaki sarkma ve ödem zamanla daha sıkı ve gergin bir görüntüye kavuşur.

OzonLabs O3RSS’nin Çatlaklarda Çalışma Prensibi
Deri çatlakları (stria) üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, OzonLabs ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte bebek hücre oluşumlarının tetiklenerek deri çatlaklarının ortalama 6 aylık düzenli uygulama süresinde tedavi olduğunu göstermiştir. Yeni oluşan hücreler yeni oluşacak doku için ilk aşamadır.