Akne Tedavisinde Ozonlabs 03RSS ile Oksijen Taşıyıcı Molekül Dönemi

Akne problemi modern dünyada oldukça yaygın bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Dünya nüfusunun %90’ı 2000’lerden sonra yapılan bir araştırmaya göre ergenlik döneminde değişen hormon seviyeleri nedeniyle sivilcelere maruz kalıyor .
Ancak bu artık sadece ergenlik çağında görülen bir problem olmaktan çıktı. Bilim insanları bu durumun, genetiği değiştirilmiş gıdalar, çevresel toksinler ve hormon salgılarını dengesizleştiren kimyasallar nedeniyle oluştuğu konusunda uyarıyor.

Aknedeki Genel Tablo

  • Tıkanmış Gözenekler
  • Ölü hücre tabakaları
  • Bakteri
  • Yağ salgısı

Ozonlabs O3RSS Akne konusunda neden başarılı?

Kozmetoloji alanında ozon terapisinin cilt üzerindeki faydaları yıllardır bilinmektedir. Ozon gazının cilt altına enjeksiyonu gibi acılı bir işlemdense tropikal ozon serumu olarak adlandırılan ve cilt bakımı ile aknenin tedavisinde kullanılan Ozonlabs O3RSS kullanımı tamamen acısız ve etkili bir yöntem olacaktır. Akne tedavisinde dünya çapında yapılan araştırmalar ozonlandırılmış yağ asidi olan Ozonlabs O3RSS’nin ozon terapisine göre çok daha uzun süre ciltte etkilerini koruduğunu ve etkisini uzun vade koruduğunu bildirmiştir.

Ozonlabs O3RSS tropikal ya da cilde direk uygulanması, ciltte gözeneklerin tıkanmasına yol açan ölü hücrelerin temizlenmesi, sebum salgısının dengelenmesi, tıkanmış gözeneklerin açılması ve bakterilerin kendisi için iyi bir beslenme alanı bulduğu bu alanların temizlenmesi konusunda çok etkilidir. Koreli bilim insanlarının yağ asidi içerisinde tutundurulmuş aktif molekül ozonun yeni doku oluşumu ve bakteri faaliyetini azaltması üzerindeki sonuçları çarpıcıdır ve bilim dünyası tarafından kabul edilmektedir. Aynı şekilde dünya çapında yapılan araştırmalar Ozonlabs O3RSS ozonlandırılmış yağ asidi ile akne tedavisinin bilinen en etkili ve enfeksiyon ve bakteri faaliyetine bağlı cilt irritasyonlarının ortadan kaldırılmasında en iyi sonuç veren molekül olduğunu göstermiştir. Yanısıra non-comedogenic yani gözenekleri tıkamadan tedavi ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Akne konusunda gözeneklerin tıkanan yağ salgısından temizlenmesi ve dokulara saf oksijene bölünen ozon gazının taşınması ile bakteri faaliyetinin ortadan kaldırılması, cildin önce sakinleştirilerek kızarıklıkların ortadan kaldırılmasında oldukça hızlı bir etki gösterecektir. Oksijen taşıyıcısı Ozonlabs O3RSS ile akne problemlerinde kullanım yapılan süre önemlidir.

Ozonlabs O3RSS 50 ml Akne Tedavisinde Öneriler

Yüzünüzü günde bir kaç kez temizleyici köpük ile yıkayın. Yıkama 2 kez yapılabilir. Genelde köpükle ilk yıkama temizleme, ardından gelen 2. yıkama arındırma işlemi olarak bilinir.
Cildinizi temiz bir havlu ile kurulayın. Akne tedavisinde kullanılan havluların temiz  olduğundan ve sadece siz tarafından kullanıldığından emin olun. Yüzünüz için kullandığınız aynı bir havlunuz olsun ve her gün kullandığınız havluyu temiz olanı ile değiştirin. Kurulamanın ardından cilt tipinize uygun bir tonik sürün ve arkasından Ozonlabs O3RSS serumdan 2-3 damla yüzünüze uygulayın. Gün içerisinde elinizi yüzünüze değdirmemeye çalışın ve eğer saçlarınız uzunsa geriye doğru toplayın. Komedonları sıkmayın ve dokunmayın. Tedavi süresince ve kullanım üzerine kesinlikle fondöten, bb, cc ve güneş kremi kullanmayın.